Alarmy do domu - plně bezdrátový zabezpečovací systém OASiS :

Nový bezdrátový systém OASiS

, umí hlídat dům proti vloupání a požáru, může řídit přístup (ovládáním dveřních zámků) a dokáže ovládat spotřebiče (topení, osvětlení apod.). Prvky napájí lithiové baterie (standartní životnost 3 roky) a komunikují bezdrátově až na kilometrovou vzdálenost (v pásmu 868MHz, spojení se kontroluje každých 9 minut). Vstupní a výstupní svorky umožňují připojit drátové periferie.

Oasis lze ovládat až 50-ti číselnými kódy, 50-ti přístupovými kartami a dálkovými ovládači. Vzdáleně lze systém řídit mobilním telefonem nebo z Internetu. Události Oasis oznamuje na mobilní telefon (hlasem nebo SMS) a může je také předávat na pult centrální ochrany.

Montáž je bezdrátová a montér může provádět kontrolu a změny nastavení na dálku (systém mu automatický hlásí případný požadavek údržby - např. vybité baterie, poruchu sítě apod.). Animace jak pracuje OASiS ke stažení (30MB)

Instalovat lze úplný domovní systém, ale třeba také jen bezdrátový zvonek, dálkové ovládání garážových vrat, automatické zapínání světel či ventilátoru, bezdrátový termostat topení apod.

Poskytujeme připojení na PCO - akce "1/4roku hlídání zdarma" Jablotron Security, servis a revize EZS pro všechny nové zákazníky zákazníky a to i se starším, nebo námi nenainstalovaným systémem.

Podrobné informace o servisu a revizích systémů ...

Klasické nebo bezdrátové systémy ?

Klasické prvky EZS jsou navzájem propojeny kabely, kterými se přenáší napájecí napětí a veškeré informace. Oproti tomu bezdrátové systémy mezi sebou komunikují rádiově a snímače jsou napájeny z baterií. Spolehlivost a bezpečnost obou variant závisí na typu výrobku a nelze tvrdit, že například bezdrátové systémy jsou určeny pro nižší rizika. Naopak, poslední modely bezdrátových systémů splňující přísné evropské normy pro EZS jsou na takové kvalitativní úrovni, že za sebou nechávají i řadu klasických systémů.

Jaké jsou hlavní přednosti klasických systémů ?

Výrobky jsou většinou levnější než bezdrátové (pokud se nepočítá instalační materiál a práce) a lze většinou kombinovat komponenty několika výrobců v jedné instalaci. Není nutné měnit baterie ve snímačích, je však potřebné provádět preventivní prohlídky systému.

Jaké jsou hlavní přednosti bezdrátových systémů ?

Samotná instalace je velmi čistá (s minimem vrtání a sekání) a rychlá, tedy levná. Výsledný vzhled interiéru není potom ani narušen instalačními lištami. Systémy jsou velice rychle rozšířitelné a lze je i jednoduše odinstalovat (pokud se třeba stěhujete, nebo si Vaše paní vzpomene, že "v tom rohu musí být nutně polička na květiny"). Samotestující funkce všech součástí systému upozorní na případnou poruchu nebo potřebu výměny baterií.

Výběr systému

Při výběru systému je třeba především vycházet z toho, že systém EZS má za úkol chránit váš majetek v řádově vyšších hodnotách. Proto musíte mít jistotu, že se na váš zabezpečovací systém můžete spolehnout. Asi by nikoho nenapadlo kupovat poplachovou ústřednu na tržišti, ale ani nákup v supermarketech není tím nejlepším řešením.

Při poptávce systému EZS se ujistěte, zda je výrobek atestován dle normy pro systémy EZS ČSN EN 50131-1 případně i schválen Českou asociací pojišťoven. Pokud systém používá některá rádiová nebo telekomunikační zařízení, potom musí mít zároveň i atest ČTÚ. Tato schválení jsou určitou zárukou kvality EZS a výrazně Vám usnadní jednání s pojišťovnami o akceptaci zabezpečení objektu.

Montážní firma by vám měla prokázat, že vlastní živnostenský list pro montáže EZS, ale i to , že byla dodavatelem nebo přímo výrobcem proškolena na instalaci daného zařízení. Solidní dodavatel vám dále poskytne záruku nad rámec dvouleté lhůty. Přesvědčete se, že dodavatel je seriózní firma s jistou historií, abyste za pár měsíců tuto firmu nehledali marně.

Samozřejmostí je i zajištění servisu a případných oprav.

Montáž systému

1/ Nepouštějte se do instalace EZS svépomocí. Kvalitní komponenty systému nejsou ještě zárukou bezproblémové funkce. Správná instalace u systémů EZS je více než kde jinde nutností. Profesionální firmy instalující zabezpečovací systémy vám na požádání zpracují konkrétní nabídku zabezpečení vašeho domu nebo bytu tak, aby bylo dosaženo maximální ochrany při rozumných investicích.

2/ Při profesionální instalaci získáte u řady pojišťoven nárok na významnou slevu z plateb pojistného (např. u pojišťovny Allianz až 30%). Neprofesionálně zajištěný byt vám může přinést i zklamání v podobě krácení pojistného plnění při pojistné události.

3/ Současný daňový systém umožňuje účtovat při montáži EZS zvýhodněnou DPH. Daňový rozdíl pak většinou u bezdrátových systémů pokryje celé náklady na odbornou montáž.

4/ Řada dodavatelů zabezpečovací techniky poskytuje podstatně prodloužené záruční lhůty pro montážní firmy a tedy i jejich zákazníky.

Novinky :

Pro všechny stávající i nové zákázníky nabízíme připojení na PCO Jablotron Security na tři měsíce ZDARMA.

Navigace:

Zabezpečovací systémy:

Kamerové systémy:

Domovní automatizace:

Pult centrální ochrany:

Servis Bowling:


Služby SKYLINK:


Elektroinstalace: